Inloggen Geen profiel? Registreer hier.

Tool die alle software van mijn gemeente in kaart kan brengen?

01/02/2022

Vorige week ontvingen we een mailtje van de nieuwe project coördinator uit gemeente X met de vraag:

Goedemiddag Andreas,

Sorry om nog even te storen. Ik wil graag de volledige software van de gemeente in kaart brengen. Dus dingen zoals: naam pakket, looptijd, koppelingen met bronnen, koppelingen met andere software, dataclassificiatie, contractgegevens, verantwoordelijken, leverancier, backup, …

Bestaat er een tool om deze informatie bij te houden? Op dit moment heeft de gemeente niets om dit te doen.

Alvast bedankt,

Mr X.


GOED NIEUWS voor Mr X uit gemeente X ... sinds mid 2016 bestaat de Oplossingscatalogus - V-ICT-OR .

De tool geeft een totaalbeeld van het applicatieportfolio van de organisatie binnen de referentiearchitectuur van de Vlaamse Virtuele Gemeente (VlaVirGem). De werking van onze leden uit de publieke sector integraal in kaart gebracht, denk aan:

  • welke referentiecomponenten deze bezit
  • welke oplossingen de organisatie daarvoor hanteert
  • welke standaarden er gelden voor die componenten
  • en de verhouding oplossingen-referentiecomponenten.

 

De oplossingscatalogus is een van de vele initiatieven die team V-ICT-OR de voorbije 20 jaar ontwikkelde om zijn leden (de steden en gemeenten) te ondersteunen in hun dagelijkse werking. Het gebruik van deze oplossingencatalogus is volledig gratis voor onze leden.